Fotozagadka nr 62. Detale świdnickiej architektury. Rozwiązanie

Przedstawione poniżej zdjęcia do kolejnej fotozagadki z cyklu „Detale świdnickiej architektury” zostały wykonane na terenie placu Pokoju. Wyjątkiem jest ostatnia fotografia (zaginionego obrazu) ukazująca wybitnego mistyka i poetę, który bardzo zasłużył się dla Kościoła Pokoju w Świdnicy. Między innymi był autorem listu – petycji – do cesarza w sprawie zezwolenia na budowę świątyni. Na ten cel pozyskał także materialne i finansowe wsparcie od znanych śląskich rodów. W uznaniu zasług został pochowany w Kościele Pokoju 20 października 1660 roku. Jego nagrobek nie zachował się do naszych czasów.

„Odważnych” i znających dobrze plac Pokoju zachęcamy do odgadywania, gdzie dany element dekoracyjny lub obiekt się znajduje.

2 thoughts on “Fotozagadka nr 62. Detale świdnickiej architektury. Rozwiązanie”
  1. Na 4 zdjęciu malowidło na suficie nawy głównej, 5 to zapewne Marcin Luter, 9 – wieżyczka kościoła, 10 to jedno z epitafiów na terenie placu Pokoju (chyba na dawnym budynku szkoły ewangelickiej), 13 – rzeźby w górnej części dużych organów, 15 – herb Hochbergów, 18 i 19 epitafia na zewnątrz, 20 przedstawia plebanie na obrazku, 21 to tablica z inskrypcją nad główną bramą na plac Pokoju – od strony ulicy Kościelnej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top