Ulica Ofiar Oświęcimskich

Prezentujemy dziesięć przedwojennych pocztówek ulicy Ofiar Oświęcimskich.

5 thoughts on “Ulica Ofiar Oświęcimskich”
  1. Świetne zdjęcia, które pokazują wspaniałą kamieniczno/willową zabudowę ulicy, stosunkową nie zniszczoną powojenną pożogą. Gdyby jeszcze odnaleźć przedwojenne plany budowy nowego modernistycznego Śródmieścia Świdnicy, które miało się zaczynać w południowej części ulicy i zajmować teren obecnego Osiedla Młodych, to by było wydarzenie.

  2. Drabik Danuta

    W tym budynku uczyłam sie gry na mandolinie w latach 1966-68.Ponieważ nie lubiałam tego instrumentu często chodziłam na wagary do parku obok.Ale wspomnienia zostały do dziś))

  3. Można dodać, że po prawej stronie zdjęcia widoczne są kamienice nr 25 (bliższa) i nr 23, których fasady nie zostały naruszone przez „ząb czasu”… niestety w przeciwieństwie do willi nr 26 (leżącej naprzeciwko nr 23, po lewej str. zdjęcia z niewysoką wieżyczką), która pierwotnie miała o niebo ładniejszą fasadę (patrz http://www.mojemiasto.swidnica.pl/?p=1839 – fot. 4). Nie wiem tylko, czy została oszpecona jeszcze przed wojną (jak np. willa z ul. Wrocławskiej – http://www.mojemiasto.swidnica.pl/?p=2155 – fot. 7) czy już przez nowych włodarzy, żądnych zmieniania oblicza miasta…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top