1 VIII. Na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw technicznych w MPGK nr 2 został powołany Jan Pełka.
1 VIII. Spółdzielnia im. Marcelego Nowotki została zaszeregowana do I kategorii przez Zarząd Krajowego Związku Spółdzielń Dziewiarsko-Włókienniczych z uwagi na wykonanie planu produkcji za 1970 rok w 101,8%i planu usług przemysłowych dla ludności w 108,%.
1 VIII. Otwarcie restauracji i kawiarni „Orion” na Osiedlu Młodych przy ulicy [Ludwika] Zamenhofa przez Świdnickie Zakłady Gastronomiczne.
1 VIII. Kioski „Ruchu” rozpoczęły sprzedaż biletów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Obroty z tego tytułu wyniosły w sierpniu 353.000 zł.
11 VIII. Muzeum Dawnego Kupiectwa Śląskiego od czasu otwarcia w roku 1967 zwiedziło 100.000 osób. Jubileuszowym zwiedzającym była 12-letnia Zofia Mucha, przebywająca w Świdnicy na kolonii letniej Zakładów Przemysłu Odzieżowego „1 Maja” we Wrocławiu-Pełcznicy.
12 VIII. Prezydium MRN powołało 10-osobowy zespół koordynacyjny do spraw uporządkowania miasta, pod przewodnictwem przew. PMRN Zenona Burskiego.
15 VIII. Przekazanie kąpieliska w Lutomi Fabryce Wagonów „Świdnica”, która w ciągu dwóch tygodni wyremontowała ten obiekt dla swoich pracowników. Na uroczystości fabrykę reprezentował dyrektor Emil Statek oraz przedstawiciele organizacji partyjnej i związkowej.
22 VIII. Świdnicki Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku zorganizował turniej piłki ręcznej drużyn zakładów przemysłowych. I miejsce i puchar przechodni zdobył ZWAP, II – ZEM, III – ŚFUP.
24 VIII. W związku ze stwierdzeniem wypadku wścieklizny u kota, Świdnica została uznana za obszar zagrożony epidemią. Wydano zakaz wypuszczania na ulice kotów oraz psów bez smyczy i kagańców, obowiązujący przez trzy miesiące. Zgodnie z zarządzeniem przewodniczącego PMRN wałęsające się psy i koty należało zabijać, a winnych braku dozoru pociągać do odpowiedzialności karno-administracyjnej.
24 VIII. Z Arteku na Krymie powróciła 20-osobowa grupa harcerzy świdnickich z komendantką Hufca Teresą Słupianek. Była to jedyna grupa polska uczestnicząca w Międzynarodowym Obozie Pionierskim z udziałem 5.000 dzieci z 40 krajów. Harcerze świdniccy przygotowali program artystyczny i wystawę poświęconą Polsce.