1965.10 Kronika miasta Świdnicy ▪ Franciszek Jarzyna

1 X. Państwowy Teatr z Wałbrzycha wystawił w Świdnicy sztukę O. Wilde’a „Brat marnotrawny”. Powtórzono ją w dniu 4 listopada.

3 X. W Klubie PSS odbyła się konferencja informacyjna na temat założeń projektu reformy szkolnej z udziałem 150 osób, w tym wszystkich kierowników szkół stopnia podstawowego i średniego z miasta i powiatu.

7 X. „Policję” Sławomira Mrożka wystawił w Świdnicy Państwowy Teatr z Jeleniej Góry. Kolejne przedstawienia tej sztuki odbyły się 4 i 5 grudnia 1965 roku.

9 X. I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza obchodziło 20-lecie swego istnienia. Akademię okolicznościową otworzył przedstawiciel Wydziału Oświaty M. Winiarz, przemówienie sprawozdawcze wygłosił Stanisław Kotełko. W części artystycznej wystąpiła m.in. świdniczanka Halina Celejewska, solistka Operetki Wrocławskiej. Po akademii jej uczestnicy przeszli pochodem przez miasto, z orkiestrą ZWAP na czele. Wieczór, w restauracji „Piast” odbyła się zabawa dla absolwentów szkoły.

12 X. Urząd Pocztowy w Świdnicy po raz drugi z rzędu zdobył proporzec przechodni, za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie placówek pocztowych w I półroczu 1965 roku. Proporzec został wręczony na akademii z okazji Dnia Łącznościowca w sali Klubu „Handlowiec” w dniu 23 października. Na skutek słabszych wyników za II półrocze 1965 roku proporzec został następnie przekazany kolejnemu zwycięzcy – Urzędowi Pocztowemu Legnica 1.

17 X. II Powiatowy Złaz Hufca ZHP. Z tej okazji szczepowi „Ślężanie” przy Liceum Pedagogicznym wręczono sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski.

● W październiku ukazało się drukiem wydawnictwo pt. „XX-lecie MKS „Polonia” Świdnica” (28 stron) w nakładzie 2.000 egzemplarzy. Skład zarządu „Polonii” przedstawiał się wówczas jak następuje: prezes – Władysław Refcio, wiceprezesi – Michał Firosz (sprawy finansowe), Alfred Rzadkiewicz (sprawy sportowe) i Karol Elsner, sekretarz – Jerzy Wojewoda, skarbnik – Stanisław Łukaszewski, członkowie – Jan Dębski, Stanisław Daraż, Marian Gajda, Alfred Galant, Mikołaj Jaworski, Stanisław Korczak, Andrzej Kulik, Henryk Kosiński, Franciszek Sztuka, Sylwester Strużyk, Władysław Wolak, Józef Winiarski, Ryszard Kasprzyk, Czesław Rybicki, Stanisław Surmacz, Borys Karczmarewicz, Zygmunt Barański i Tadeusz Błachut. Komisję Rewizyjną tworzyli: Henryk Kęcki, Ryszard Łopatowslki, Leon Plamowski, Józef Trzesowski i Ryszard Świrski. Przewodniczącym Rady Nadzorczej był Mikołaj Hankiewicz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top