1 XI. Spółdzielnia „Metalowiec” została przez Wojewódzki Związek Spółdzielni Pracy przeszeregowana do I kategorii z uwagi na wysoki stopień mechanizacji produkcji, stosowanie pracy wielozmianowej i rozmieszczenie zakładów usługowych w różnych miejscowościach.
5 XI. Akademia ogólnomiejska z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej. W części artystycznej wystąpił m.in. chór „Hejnał”. Był to jego 50-ty koncert od chwili założenia. Następnego dnia „Hejnał” wystąpił we Wrocławiu w IV Festiwalu Chórów Dolnośląskich.
12 XI. Uroczystość 15-lecia Liceum dla Dorosłych, połączona z II Zjazdem Absolwentów. Przewodniczący MRN Mikołaj Hankiewicz odznaczył z tej okazji szkołę odznaką 15-lecia Dolnego Śląska.
17 XI. Spotkanie nauczycieli – aktywistów miasta i powiatu z władzami politycznymi z okazji Dnia Nauczyciela w Szkole Tysiąclecia (nr 13) przy ulicy Jodłowej. Do zebranych przemawiali: I sekretarz KP PZPR Górecki, przewodniczący ZSL poseł Korga i przewodniczący PK SD Eugeniusz Szczurek.
25 XI. MPGK nr 1 przejęło targowisko miejskie, mieszczące się wówczas u zbiegu ulic Wrocławskiej i Zofii Jaroszewicz [Wodna], jak również targowisko zwierzęce przy ulicy Westerplatte.
● W listopadzie ukazało się drukiem wydawnictwo Towarzystwa Kulturalnego Ziemi Świdnickiej pt. „Zeszyty Świdnickie” o charakterze jednodniówki. Było kontynuowane także w latach następnych.