1 X. W Świdnicy utworzony został oddział Związku Teatrów i Chórów Ludowych. Jego przewodniczącym, został Ludwik Szybejko.
1 X. W Liceum Pedagogicznym uruchomiono szkolną świetlicę, wyposażoną m.in. w telewizor, jeden z pierwszych w mieście.
4 X. Odbyła się zorganizowana przez Ligę Kobiet i TPPR wieczornica poświęcona omówieniu znaczenia rodziny w życiu społecznym. Po dyskusji nastąpił pokaz mody, a także konkurs na torty i roboty ręczne.
8 X. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej: Edward Greszta (wiolonczela) i Edward Szymański (organy) wystąpili w audycji Polskiego Radia w programie II.
11 X. W sali Klubu ZWAP odbyła się ogólnomiejska akademia z okazji 15-lecia Ludowego Wojska Polskiego.
11 X. Narada dyrektorów i aktywistów zakładów pracy zwołana przez Prezydium MRN dla omówienia sytuacji mieszkaniowej na terenie miasta. Wysunięto projekt zorganizowania Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej.
12 X. W jednostce wojskowej odbyła się akademia z okazji rocznicy powstania LWP, połączona z odsłonięciem pomnika poległych saperów.
15 X. Na stadionie sportowym odbył się pokaz jazdy motocyklowej w wykonaniu przedstawicieli armii czechosłowackiej. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów 15-ej rocznicy powstania Ludowego Wojska Polskiego.
17 X. Sesja Miejskiej Rady Narodowej w Klubie PSS. Obradom przewodniczył Józef Pudło, a głównym tematem było uchwalenie planu i budżetu na rok 1959. Ze składu Prezydium MRN odwołano Henryka Speidla z powodu choroby, wybrano natomiast nowych członków Prezydium: Zdzisława Adamusa, Halinę Rosiakową i Józefa Wojciechowskiego. Dokonano też wyboru 150 ławników Sądu Powiatowego. Z innych uchwał wymienić należy polecenie zdjęcia krat zewnętrznych we wszystkich sklepach i lokalach usługowych mieszczących się w Rynku, ze względów estetycznych.
29 X. W Liceum Pedagogicznym odbyła się wojewódzka konferencja dyrektorów tego typu szkół, z udziałem naczelnika St. Sokołowskiego z Kuratorium Wrocławskiego.