16 IX. Koncert muzyki jazzowej, pierwszy tego typu w Świdnicy, w sali ZWAP przy ul. Łukasińskiego. Wykonawcami byli: orkiestra Wicharego oraz wokalistki: Norris i Elisabeth Charles (mulatka). Konferansjerkę prowadził Patuszyński. Artyści przyjmowani byli entuzjastycznie przez publiczność, złożoną przeważnie z młodzieży.
19 IX. Prof. Rzepecka (fortepian) i prof. Wawrzyniak z Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu wystąpili z koncertem w auli świdnickiej Szkoły Muzycznej.
23 IX. Mecz bokserski „Polonii” ze „Stalą” Czechowice w Hali Sportowej. Część publiczności niezadowolona z wyniku 13:5 dla gości zaatakowała sędziów. Finałem była sankcja zamknięcia Hali Sportowej na okres pół roku. Najbardziej agresywni kibice stanęli przed sądem.
26 IX. Sesja Miejskiej Rady Narodowej w Klubie ZZPH (PSS) przy Pl. Grunwaldzkim 11 pod przewodnictwem Romualda Korzeniowskiego. Omówiono sprawozdanie z wykonania zadań w zakresie gospodarki komunalnej i mieszkaniowej oraz podjęto uchwałę zmierzającą do usprawnienia pracy w zakładach drobnej wytwórczości. Powołano Józefa Pudło na stanowisko przewodniczącego Komisji Finansów, Budżetu i Planu, a Mikołaja Hankiewicza na członka Prezydium MRN (dotychczas był kierownikiem Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej).
29 IX. W sali teatru odbył się koncert z udziałem artystów polskich i radzieckich, zorganizowany przez TPPR.
● We wrześniu w Liceum dla Pracujących utworzono wyodrębnione klasy dla pracowników KP PZPR i rad narodowych. Zajęcia odbywały się w soboty, niedziele i poniedziałki (w innych klasach od poniedziałku do piątku). Wymagało to od uczniów dużego wysiłku, wyrzeczeń i obywatelskiej postawy.