1 XI. Otwarcie stołówki przyzakładowej w Państwowym Ośrodku Maszynowym.
3 XI. 60-osobowa grupa uczniów I LO pracowała przy porządkowaniu grobów radzieckich żołnierzy poległych w roku 1945 w okolicach Świdnicy.
4-8 XI. Występy uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej na akademiach zorganizowanych dla uczczenia 37 rocznicy Wielkiej Rewolucji Październikowej w Świdnickiej Fabryce Mebli, ZWAP, w Strzelinie, na akademii centralnej w Świdnicy i na akademii Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Zespoły PSM (orkiestra, chór, balet dziecięcy i soliści) wystąpiły na spotkaniach wyborców z kandydatami na radnych: 14 listopada w świetlicy kuśnierskiej w Rynku, 15 listopada w świetlicy PSS, 17 listopada w świetlicy ZWEM, 20, 22 i 28 listopada w świetlicy ZWAP, 26 listopada w świetlicy MPRB, 29 listopada w świetlicy TSKŻ oraz w teatrze 1 grudnia.
20 XI. W Świdnicy odbył się ogólnopolski zjazd prezesów Wojewódzkich Spółdzielni Inwalidów. Gospodarzem zjazdu była świdnicka spółdzielnia.
20 XI. Pierwsza premiera zespołu świetlicowego PSS: „Niedźwiedź” Czechowa w reżyserii Franciszka Jarzyny. Wykonawcami głównych ról byli pracownicy PSS: Klaudia Kamińska i Adam Bojko.
20 XI. Sesja Miejskiej Rady Narodowej z udziałem ponad 150 przedstawicieli zakładów pracy i członków komitetów blokowych. Obecny był też przewodniczący Prezydium WRN Szczepan Jurzak. Wybrano 130 ławników do Sądu Powiatowego oraz uchwalono dodatkowy budżet na rok 1954.
26 XI. Walne Zgromadzenie delegatów PSS w świetlicy przy ul. Pułaskiego 18 pod przewodnictwem sekretarza Rady Nadzorczej S. Grzegorzewskiego, poświęcone omówieniu sprawozdań za trzy kwartały 1954 roku. Wzięło w nim udział 45 delegatów wybranych na zebraniach obwodowych i 50 pracowników spółdzielni.
● W listopadzie miała miejsce pierwsza dostawa eksportowa Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych kompletnego urządzenia cukrowni do Chin.
● Ukazał się pierwszy numer zakładowego pisma pt. „Echo ŚFUP”. Był to wydawany co miesiąc organ POP PZPR i Rady Zakładowej. Obowiązki redaktora naczelnego pełnił Kazimierz Starostecki.