8 XI. Premiera komedii „Zielony Gil” Tirso da Moliny z muzyką Marka Andrzejewskiego (prawdziwe nazwisko: Andrzej Markowski). W rolach głównych wystąpili nowozaangażowani do teatru świdnickiego: Celina Bartyzel i Roman Sutarzewicz, a także Zofia Grabińska, Jan Urban, W. Rajewski (Caramanchel), S. Buczek. Reżyserował gościnnie Czesław Szpakowicz. Dek. – Ludwik Tyński. Orkiestrą dyrygował S. Palij. „Zielony Gil” utrzymywał się na afiszu ponad 3 miesiące, przekraczając liczbę 100 przedstawień.
11 XI. We wszystkich klasach szkół podstawowych miały miejsce pogadanki na temat II Kongresu Pokoju. Niektóre szkoły zorganizowały z tej okazji wieczornice, a rada pedagogiczna I LO wystosowała list do uczestników kongresu obradującego w Warszawie z wyrazami solidarności z jego uchwałami, domagającymi się utrwalenia pokoju na świecie.
20 XI. Ogólnomiejska manifestacja na rzecz pokoju. Załogi zakładów pracy przeszły pochodem przez miasto z transparentami okolicznościowymi i portretami przywódców międzynarodowego proletariatu.
26 XI. Otwarcie Państwowego Liceum Felczerskiego. Mieściło się ono w budynku przy ul. Bystrzyckiej 48.