15 II. Sesja Miejskiej Rady Narodowej w sali posiedzeń w Ratuszu. Obradom przewodniczył Edward Komenda. Powołano dwie nowe komisje Rady: Porządku Publicznego (przew. Helena Teszner) i Drobnej Wytwórczości (przew. Józef Wójcik). Nowym przewodniczącym Komisji Zdrowia został Jan Radomski, a przewodniczącą Komisji Pracy i Pomocy Społecznej – Helena Skawina. Wobec rezygnacji Józefa Skowerendy, nowym przewodniczącym MRN został wybrany Michał Różański. Rada wysłuchała też sprawozdania na temat walki z alkoholizmem i powzięła uchwałę zakazującą sprzedaży w sklepach i podawania w lokalach gastronomicznych alkoholu w godzinach 14 -18 (z wyjątkiem wina i piwa). Zabroniono też wydawania zezwoleń na zabawy taneczne urządzane z wysokoprocentowym alkoholem.
23 II. Delegacje zakładów pracy, szkół i organizacji społecznych zebrały się na pl. Wojska Polskiego, następnie przeszły pochodem na cmentarz wojskowy, gdzie złożyły wieńce na grobach poległych żołnierzy radzieckich.
24 II. W sali Państwowego Teatru odbył się II Zjazd Sprawozdawczy pracowników kultury i sztuki z terenu województwa wrocławskiego. Uczestniczyli w nim dyrektorzy wszystkich dolnośląskich teatrów, a także kierownicy wydziałów kultury i sztuki prezydiów rad narodowych (Świdnicę reprezentowała kier. WKiS Światłowska). Wygłoszone zostały referaty: „Realizm socjalistyczny w sztuce teatralnej” (dyr. Zdzisław Karczewski) i „Praca teatru objazdowego” (dyr. Franciszek Jarzyna).
25 II. Z okazji 5-lecia powstania ORMO zorganizowano akademię w Domu Kultury przy ul. Marchlewskiego [Ks. Agnieszki]. Przemawiał na niej m.in. I sekretarz KP PZPR Karol Dyczko. W części artystycznej wystąpiły zespoły świdnickich szkół podstawowych.