1 III. Dyrektorem i kierownikiem artystycznym Teatru Miejskiego został Wiktor Biegański, po przyjęciu przez prezydenta miasta rezygnacji Saturnina Żórawskiego z tego stanowiska. Kierownikiem literackim pozostał nadal Franciszek Jarzyna, zatwierdzony na tym stanowisku przez Min. Kultury i Sztuki w dniu 21 lutego. Z pracy w teatrze zostali zwolnieni: Ludwik Tyński, Bolesław Myślicki i Tadeusz Maryniak.
2 III. Komendzie Hufca ZHP w Świdnicy powierzono zwierzchnictwo nad organizacjami harcerskimi w Dzierżoniowie.
6 III. Premiera komedii „Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej w Teatrze Miejskim w reżyserii W. Biegańskiego (reżyserował on odtąd wszystkie sztuki wystawiane przez teatr świdnicki do końca sezonu 1948/1949). Obsadę aktorską tworzyli: W. Biegański (Dulski), S. Żórawski (Zbyszko), A. Dzierzbicka (Mela), B. Żórawska (Hesia), J. Dobrzyńska (Juliasiewiczowa), Halina Tyńska (Lokatorka), J. Żabińska (Hanka) i Janina Gąsiorowska (Tadrachowa). Sztuka grana była 24 razy, w tym w Świdnicy, Jeleniej Górze, Świebodzicach, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Jaworze, Dzierżoniowie i w Żarowie. Przedstawienie 16 kwietnia dano bezpłatnie dla pracowników miejskich.
15-17 III. Teatr z Jeleniej Góry zaprezentował w Świdnicy komedię Niccodemiego „Świt, dzień i noc” w dwuosobowej obsadzie: Zuzanna Łozińska i Bronisław Orlicz.
● Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej rozpoczęły w marcu produkcję regulatorów napięcia. Poprzednio produkowano jedynie prądnice i rozruszniki do samochodów.
● Świdnicka Fabryka Maszyn i Urządzeń Chemicznych została podporządkowana organizacyjnie Dolnośląskim Zakładom Budowy Urządzeń Przemysłowych w Nysie.